המקום למצוא וילה למכירה במתן

רוצים לגור בסביבה כפרית עם קהילה איכותית, לא רחוק מערי המרכז? מחפשים וילה למכירה במתן? באתר של משרד התיווך יעקב גרוסמן נדל"ן תיהנו ממבחר עדכני ואטרקטיבי של נכסים למכירה ביישוב מתן בקרבת ערי השרון והמרכז. הנכסים מורכבים מוילות, בתים פרטיים, דו משפחתיים ובתים טוריים.

אופיו של היישוב מתן

מתן הינו יישוב קהילתי חילוני שהוקם בשנת 1995 על אדמות המנהל, המאופיין בבתים פרטיים צמודי קרקע. הוא שייך למועצה האזורית דרום השרון ומנוהל בהתנדבות על ידי וועד מקומי. זהו יישוב מצליח ומבוקש המונה מעל שמונה מאות משפחות, ומוכר בחיי קהילה ערים ומערכת חינוך מבוססת. אוכלוסיית היישוב משכילה ברובה, עובדת במגזרי המשק השונים לרבו היי טק וכוחות הביטחון. היישוב מטפח יחסי שכנות טובים עם ישובי הסביבה ומשקיע בחיי קהילה עשירים ובתרומה לאחר.

על מיקומו של היישוב מתן

היישוב מתן שוכן במזרח השרון בסמיכות ליישובים ירחיב, נירית וחורשים, על שטח של כחמש מאות שבעים דונמים. כמו כן, הוא ממוקם לא רחוק מכביש שש במרחק של דקות נסיעה מערים מרכזיות בשרון כדוגמת כפר סבא, הוד השרון, רעננה ופתח תקווה. היישוב עטוף בטבע ובקרבתו עובר נחל קנה המתמלא מגשמים עזים ושיטפונות.

סיפור הקמתו של היישוב

הקמתו של היישוב מתן קשורה ישירות לחזונו של אריאל שרון, שכיהן באותן השנים כשר השיכון, להקמת רצף של התיישבות יהודית בקו הירוק על קו התפר של גבולות שישים ושבע. אלו ישובים שהוקמו לאחר האינתיפאדה הראשונה במטרה להגדיל את הנוכחות היהודית באזור ולחזק את קו ההגנה של קו התפר. עקב החזון הפשיר במכרז משרד השיכון בשנת תשעים ואחת אדמות של מנהל מקרקעי ישראל. האדמות יועדו בראש ובראשונה לבניית בתים צמודי קרקע עבור זוגות צעירים תמורת מחיר סמלי. הבניה על המגרשים אופשרה באופן מרוכז בעזרת עמותות במטרה להוזיל עוד יותר את עלויות הבניה.

עוד אנקדוטות אודות היישוב מתן

אם אתם מתעניינים ברכישת נכס במתן לפניכם עוד מספר אנקדוטות אודות היישוב:

  • השם מתן מקורו בספר משלי בפסוק "מתן אדם ירחיב לו", הדן בנתינה לאחר המרחיבה את הדעת והלב של האדם.
  • את סמל היישוב עיצב אחד מילדי הישוב.
  • סיסמת הישוב היא "מתן – אופי עם יופי" הרומזת על יופיו של האזור לצד ערכי אכלוסיה חילונית משכילה ואכפתית.

לנכסים למכירה במתן

לנכסים, בתים ו/או וילות למכירה במתן היכנסו לאתר העדכני שלנו. לקבלת עוד מידע ויעוץ מקצועי בנושא, צרו קשר עם משרד התיווך יעקב גרוסמן נדל"ן בטלפונים 077-2317565 ו- 077-2315583 או במייל jacob401@gmail.com.